play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Jak wysłać przesyłkę kurierem?

today27 kwietnia 2021

Background

Wysyłanie przesyłek kurierem stało się obecnie czymś niezwykle łatwym, wszystko można załatwić w zaciszu domu, przez Internet. Wystarczy wykonać dosłownie kilka kroków, aby nadać paczkę.

Wiele osób nadal myśli, że wysyłka kurierem wiąże się z niemałymi kosztami, ale można liczyć na atrakcyjne ceny, w przypadku brokerów kurierskich zostają one zredukowane do minimum. Mając przygotowaną paczkę do wysyłki, pozostaje zamówić kuriera – wypełniając formularz online i opłacając usługę.

Jak nadać paczkę kurierem? O czym należy pamiętać?

Jeśli nie jesteśmy biegli w wysyłaniu różnego rodzaju przesyłek, zastanawiamy się jak nadać paczkę kurierem, żeby wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów. Chcąc nadać przesyłkę kurierem przez Internet, należy zacząć od określenia jej typu, wagi, wymiarów, miejsca odbioru i dostarczenia. Możliwe jest nawet wybranie przesyłki za pobraniem, co oznacza, że płatność nastąpi dopiero po jej otrzymaniu. Warto też ubezpieczyć paczkę, dostosowując kwotę do wartości zawartości paczki. Przed zamówieniem kuriera trzeba oczywiście odpowiednio zapakować towar, dobrze go zabezpieczyć, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń w trakcie transportu.

Obecnie do wyboru jest wiele firm kurierskich, wobec czego każdy znajdzie dla siebie najkorzystniejszą ofertę. Warto zapoznać się z opisami ofert przewoźników i cennikiem. Przy wysyłaniu paczki kurierem zawsze trzeba podać dane adresowe nadawcy i odbiorcy, numer telefonu i adres e-mailowy. Można też skorzystać z szeregu usług dodatkowych, zgodnie z osobistymi preferencjami i potrzebami. W przypadku wyboru przesyłki za pobraniem trzeba pamiętać o podaniu numeru konta bankowego, na który ma zostać przesłany zwrot pieniędzy oraz krótko opisać jej zawartość.

Możliwe jest nawet określenie tego, kiedy dokładnie ma przyjechać kurier po odbiór wysyłanej paczki. Należy podać przewoźnikowi dokładny termin, w którym przesyłka będzie gotowa do odbioru – najczęściej kurier pojawi się w ciągu do trzech godzin od opłacenia zamówienia, w zależności od kodu pocztowego nadawcy. Możliwe jest także samodzielne dostarczenie przesyłki do wybranego punktu przewoźnika czy terminalu, nie trzeba czekać na przyjazd kuriera. W oddziałach przesyłki są przyjmowane do późnych godzin wieczornych, dzięki czemu można wygodnie nadać paczkę po pracy. Zamówienie można opłacić szybko i bezpiecznie za pośrednictwem przelewów online. Na adres e-mail nadawcy zostaną automatycznie przesłane dokumenty przewozowe, które należy wydrukować i przykleić na przesyłkę, po czym poczekać na jej odbiór przez kuriera w wyznaczonym wcześniej terminie.

Jak wysyłać tanio paczki?

Nadawanie paczek kurierem może być nie tylko łatwe, szybkie i wygodne, ale też tanie. Warto zapoznać się z ofertą serwisu AlleKurier, za pośrednictwem którego można wysyłać dowolną liczbę paczek, bez wychodzenia z domu, o każdej przed dnia. Broker kurierski AlleKurier oferuje możliwość nadawania przesyłek zarówno krajowych, jak i zagranicznych, z gwarancją szybkiej i bezpiecznej dostawy. Z AlleKurier można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze – nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników. Wystarczy wejść na stronę https://allekurier.pl/nadaj, wypełnić formularz, opłacić zamówienie, wydrukować list przewozowy, nakleić go na paczkę i czekać na jej odbiór przez kuriera. Przewoźnik przyjedzie po przesyłkę zarówno do domu, jak i do firmy.

W AlleKurier ceny zaczynają już od 5,99 złotych netto, bez zbędnych formalności i umów. Nadanie paczki ogranicza się do zaledwie pięciu kroków – zapakowania przesyłki, wypełnienia formularza, opłacenia paczki, wydrukowania dokumentów i przekazania przesyłki kurierowi. Klient może przebierać w firmach przewozowych, mając pewność, że na liście znajdują się tylko sprawdzone firmy kurierskie. Do największych zalet korzystania z usług serwisu AlleKurier zaliczyć można oszczędność czasu i pieniędzy, oferty wszystkich największych przewoźników w kraju i na świecie w jednym miejscu, łatwą wycenę przesyłek i bezpieczeństwo transakcji. Z oferty brokera kurierskiego mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa – w każdym przypadku będzie to korzystne rozwiązanie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content