play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Jak za pomocą ubioru zrobić dobre pierwsze wrażenie?

today1 października 2021

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – w tym powiedzeniu jest dużo prawdy. Ocenianie ludzi po wyglądzie jest mylące, co nie zmienia faktu, że sposób w jaki się ubieramy ma bardzo duże znaczenie dla tego jakie wrażenie robimy – szczególnie to pierwsze.

Pierwsze wrażenie w pracy

Jednym z tych miejsc, gdzie pierwsze wrażenie może na długo „ustawić” otoczenie w stosunku do nas, jest miejsce naszej pracy. Można śmiało powiedzieć, że pierwsze wrażenie w tym wypadku robimy o dziwo, dwa razy. Najpierw prezentujemy się na rozmowie kwalifikacyjnej naszemu przyszłemu szefostwu, później – naszym współpracownikom. Warto zadbać o odpowiednią stylizację. W pracy wszystko zależy od przyjętego dresscode’u. Na rozmowę rekrutacyjną zawsze przychodzimy ubrani formalnie – lepiej w tej sytuacji być jedyną w pomieszczeniu osobą w marynarce, niż jedyną osobą w dresie. Nie wahajmy się spytać o zasady ubioru panujące w firmie kiedy zostaniemy przyjęci. Taki pytania nie świadczą bowiem o braku wiedzy, ale o profesjonalnym podejściu. Jeśli w danym miejscu obowiązuje formalny dresscode, jak najbardziej odpowiednie będą garnitury, garsonki, sukienki o formalnym charakterze, białe koszule. Jeżeli dresscode to na przykład smart casual, możemy pod marynarkę założyć t-shirt, a półbuty zamienić nawet na sportowe buty Sprandi damskie. Zwróćmy też uwagę na dodatki takie jak plecaki, torebki – warto mieć w szafie coś uniwersalnego. Skórzany plecak czy torebka damska listonoszka będą dobrym wyborem.

Pierwsze wrażenie w nowej grupie znajomych

Kolejną sytuacją, w której mamy okazję zrobić pierwsze wrażenie jest poznawanie nowej grupy znajomych. Ma to miejsce za każdym razem, kiedy dołączamy do nowej klasy, zapisujemy się na kurs czy nawet idziemy na imprezę gdzie poznajemy „znajomych znajomych”. Jak się ubrać w takich sytuacjach? W takiej sytuacji dobre wrażenie zrobimy przede wszystkim będąc sobą. Jeśli na co dzień nosimy się casualowo, nie ma powodu, żeby w momencie poznawania nowych ludzi nagle zdecydować się na smoking. Dobrym pomysłem jest też znalezienie elementu stylizacji, który przyciągnie uwagę, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Warto pomyśleć o oryginalnej biżuterii, awangardowych butach – drobiazgu, który sprawi, że zostaniemy zapamiętani jako jednostki interesujące. Czasem napis na koszulce może być świetnym początkiem rozmowy z nowym znajomym.

Pierwsze wrażenie – poznajemy rodziców

Poznawanie rodziców partnera czy partnerki to stresujący moment. Zależy nam na tym, żeby zrobić dobre wrażenie, a jednocześnie chcemy być sobą. Pierwszą zasadą w dobrze stylizacji na taką okazję jest: postaw na schludny look. Zwykły t-shirt będzie lepszy niż najbardziej elegancka wymięta koszula.

Postarajmy się, aby cała stylizacja wyrażała nasz styl, a jednocześnie – aby stanowiła jego bardzo elegancką wersję. Na spotkanie z rodzicami nie musimy zakładać garnituru ani sukni do ziemi (to byłoby nawet przesadą). Mile widziana będzie koszula z kołnierzykiem, sukienka ze szlachetnego materiału, czy nawet proste jeansy zestawione z marynarką.

Podsumowując, warto mieć na uwadze, że w każdej życiowej sytuacji, o tym, czy jesteśmy odpowiednio ubrani, w dużej mierze decyduje świadomość tego, w jakiej okazji uczestniczymy. Przesada w obie strony nie będzie mile widziana. Jeśli nie mamy pewności jak się ubrać, pamiętajmy, że biała koszula zawsze będzie odpowiednim punktem wyjścia.

Materiał we współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content