play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Jak zadbać o kondycję psychiczną? Dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

today10 października 2020

Background

Jak zadbać o kondycję psychiczną? Dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Przy tej okazji Fundacja ADRA Polska zachęca Polaków do troski o higienę psychiczną, szczególnie ważną podczas pandemii, generującej dodatkowe obciążenia emocjonalne. Organizacja zaprasza do udziału w grupach wsparcia online oraz dzieli się radami ekspertów, jak w prosty sposób na co dzień „szlifować” psychiczną formę.

Jak zadbać o kondycję psychiczną? Dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dostrzegamy w kraju rosnące zapotrzebowanie na działania z zakresu wsparcia psychologicznego oraz edukację w dziedzinie metod dbania o dobrą kondycję psychiczną. Pandemia postawiła dodatkowe wyzwania w tym zakresie przed większością z nas – lockdown, izolacja, obawa przed chorobą, zagrożenie utratą dochodów, znaczące przeformułowanie codziennej rutyny to obciążenia, z którymi trudno sobie poradzić – komentuje dr Piotr Nowacki, prezes Fundacji ADRA Polska.

Organizacja w odpowiedzi zachęca do sięgania po wsparcie społeczne oraz wdrażania w naszym codziennym życiu rozwiązań, które pomogą nam wzmocnić siły psychiczne, pozwalając lepiej radzić sobie z obecnymi obciążeniami. Gdy jest nam źle, nieocenione okazuje się wsparcie społeczne, pomoc drugiego człowieka. Bezcenna jest rozmowa z przyjacielem i krewnym, warto też rozważyć skorzystanie z pomocy zorganizowanej grupy wsparcia. My w Fundacji ADRA Polska oferujemy taką możliwość całkowicie bezpłatnie. Zachęcamy do rejestracji na prowadzonym przez nas portalu społecznościowym GrupaWsparcia.pl. Portal umożliwia sięgnięcie po bezcenne wsparcie społeczne na wiele sposobów: poprzez nawiązanie sieci kontaktów, czaty, rozmowy w grupach tematycznych i spotkania grup wsparcia. Zapraszamy też do zapisania się do bezpłatnych, prowadzonych przez ekspertów (psychologów i terapeutów) grup wsparcia online „Równoważnia”, gdzie bezpiecznie i anonimowo można porozmawiać z grupą osób o swoich troskach, uzyskać wsparcie i wymienić się sposobami na rozwiązanie problemów – wylicza prezes Fundacji ADRA Polska.

Na wzajemnym wsparciu uczestników opiera się duży leczniczy potencjał grupy wsparcia. Forma spotkań online grup wsparcia ma w dobie pandemii tu zasadnicze znaczenie – każdy może otrzymać pomoc bez wychodzenia z domu czy dojazdów, dbając tym samym o swoje bezpieczeństwo – wyjaśnia Patrycja Kurowska, psycholog i coach, prowadząca jednej z grup wsparcia „Równoważnia”. Często zbawienną poprawę w kondycji psychicznej można uzyskać poprzez w gruncie rzeczy niewielkie zmiany w codziennej rutynie. Porady, jak to zrobić, oferują eksperci akcji prowadzonej przez Fundację akcji #ZłapRównowagę.

Jak zadbać o kondycję psychiczną? Fundacja ADRA Polska zaprasza do udziału w projektach

  • Portal społecznościowy GrupaWsparcia.pl – platforma oferująca grupy wsparcia online, spotkania na czatach i w grupach tematycznych w celu radzenia sobie z problemami – www.grupawsparcia.pl

  • Grupy wsparcia online „Równoważnia” – darmowe grupy wsparcia online prowadzone przez ekspertów. Zapisy: www.adra.pl/rozwoj-osobisty/

  • #ZłapRównowagę – akcja edukacyjna n.t. praktycznych sposobów na samodzielne dbanie o kondycję psychiczną na co dzień. Praktyczne porady ekspertów w formie artykułów i filmów: www.adra.pl/rozwoj-osobisty/, YouTube „ADRA Polska”.

info i fot. Fundacja ADRA Polska

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content