play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Jakie branże online czeka najszybszy rozwój w 2021?

today20 kwietnia 2021

Background

Rozwój technologiczny, a także nagła sytuacja pandemiczna, sprawiły, że rola Internetu jeszcze bardziej się zwiększyła. Do tej pory sieć stawała się coraz popularniejsza. W 2021 roku można ją uznać za kluczowy element rozwoju wielu branż.

Możliwość dokonywania rekrutacji w trybie zdalnym, czy zakupów przywożonych prosto do domu, to tylko część tego, co możemy wykonać bez wychodzenia z domu. Jednak warto zastanowić się które branże w trybie online rozwijają się najlepiej i dla których rok 2021 będzie jeszcze lepszy. Sprawdźmy!

Zakupy online

Branża, która jest bardzo elastyczna pod względem swojej formy, i która rozwija się niezwykle szybko to handel online. Możliwość dokonania jakichkolwiek transakcji, czy to spożywczych, czy odzieżowych, zyskuje na coraz większej popularności. Dzieje się tak z kilku powodów. Pierwszym jest wygoda, ponieważ produkty wybieramy, będąc w podróży, lub w zaciszu domu. Drugim jest łatwość ich dokonywania, po sklepach chodzimy, szukamy odpowiedniego rozmiaru czy danego wyrobu, tracimy czas, denerwujemy się. Dzięki Internetowi wszystko znajdujemy szybko i prosto. Trzecim jest oszczędność czasu i nerwów. Nie musimy stać w kolejkach, unikamy nieprzyjemnych sytuacji z innymi klientami, nie martwimy się o miejsce parkingowe, na którym ryzykujemy stłuczkę. 2021 rok będzie tylko nadawał tempa rozwojowi tej branży, a handel online będzie jeszcze mocniej wkraczał w życie.

E-sport

Branżą typowo internetową, która rozwija się niezwykle szybko, jest tzw. e-sport, czyli rozgrywki w sieci. Rangą ten rodzaj rozrywki stał się równy piłce nożnej, hokejowi czy koszykówce. Przybywa graczy w liczne tytuły, a potyczki śledzone są przez coraz więcej widzów. Powstają profesjonalne studia, w których komentatorzy relacjonują przebieg rozmaitych starć indywidualnych oraz zespołowych. Rok 2021 z pewnością tchnie jeszcze większy wiatr w żagle tej branży internetowej. Będzie ona zyskiwała kolejnych sympatyków i sponsorów. To machina, której nie sposób zatrzymać!

Streaming

Branżą internetową, która od kilku lat staje się coraz popularniejsza, jest podejście do filmów na nowo. Czasy telewizji, w której czekało się na każdy odcinek dzień lub tydzień już dawno się skończyły. Powstanie takich serwisów streamingowych jak Netflix, HBO GO, Disney Plus czy CDA umożliwiających oglądanie najlepszych produkcji w dowolnym miejscu o dowolnej porze sprawiło, że coraz więcej osób przestawia się na te źródła rozrywki. Natomiast serwisy relacjonujące na żywo potyczki e-sportowe, jak ESP TV, YouTube, czy eMecze pozwalają w czasie rzeczywistym śledzić ważniejsze starcia. Jednak to właśnie coraz lepsze łącza internetowe, przy wysokiej jakości produkcjach dostępnych jednakowo z dubbingiem, lektorem czy napisami, sprawia, że te platformy są coraz popularniejsze. Rok 2021 będzie dla serwisów streamingowych jeszcze lepszy, pod warunkiem, że będą pojawiać się tytuły interesujące użytkowników.

Kasyna internetowe

Branżą, która w 2021 będzie się rozwijać najszybciej, jest jednak hazardowa. Kasyna internetowe już w 2020 roku odnotowały rekordową popularność, która w bieżącym nie będzie słabła. Branża hazardowa z dnia na dzień zyskuje kolejnych sympatyków z kilku bardzo ważnych powodów oraz cech tej gałęzi gospodarki. Wirtualne kasyno na prawdziwe pieniądze przede wszystkim pozwala na zarobienie gotówki w czasie dobrej zabawy. I ten właśnie argument jest przez graczy bardzo często przytaczany, gdy pyta się ich, dlaczego wybrali ten rodzaj spędzania czasu. Połączenie przyjemnego z pożytecznym jest właśnie kluczowe dla tempa rozwoju popularności internetowych kasyn. Dostęp do serwisu jest zawsze pod ręką, o każdej porze i w każdym miejscu, i to sprawia, że wiele osób skłania się do właśnie takiej formy spędzania czasu. Ponadto ten rodzaj rozrywki nie jest skomplikowany i każdy ma szansę nie tylko do niej dołączyć, ale i na wygraną, a już na pewno na dobrą zabawę. To właśnie prostota sprawia, że graczy przybywa. Olbrzymie wygrane są natomiast tym, po co się wchodzi do kasyna. Im więcej graczy, tym wyższy Jackpot, a im wyższy Jackpot, tym więcej nowych graczy. Nie ma się co dziwić, ponieważ w trudnej gospodarczo sytuacji, duże pieniądze są jak najbardziej mile widziane. Jeśli do tego doliczymy doskonale przygotowane gry, przyjemne dla ucha i oka, które bawią i są bardzo wciągające, wówczas popularność kasyn internetowych przestaje kompletnie dziwić. Będzie to z pewnością najszybciej rozwijająca się branża w 2021 roku.

Kryptowaluty

Choć nie jest zbyt mocno akceptowana branża przez państwa, to jednak nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wśród społeczeństw staje się coraz popularniejsza. Bum na kryptowaluty nie słabnie, a co więcej nabiera na sile. Dzieje się tak wraz z kolejnymi doniesieniami o inwestycjach wśród ważniejszych osób. Możliwość obracania pieniądzem cyfrowym na całym świecie, w pełni anonimowo, szybko i wygodnie, bez kosztów przewalutowania sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się używać np. Bitcoina jako środka płatniczego. Jest to branża online, która w bieżącym roku, czyli 2021, zanotuje wysoki wzrost, jednak nie będzie ona tak spektakularny, jak w przypadku branży hazardowej.

Podsumowanie

Wspomniane branże rozwijają się coraz prężniej i dalej będą to robić. Wynika to z ogólnoświatowej sytuacji, ale również zmian w trybie życia. Najszybciej jednak będą rozwijać się kasyna internetowe z uwagi na łatwość dostępu, wygodę, prostotę, ale przede wszystkim możliwość wygrania pieniędzy przy dobrze spędzonym czasie.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content