play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Jakie imiona nadawano dzieciom w 2020 roku? Mamy zestawienie!

today30 grudnia 2020

Background

Takie roczne podsumowania to my lubimy. Urzędy Stanu Cywilnego prześcigają się w zestawieniach najpopularniejszych imion nadawanych ich najmłodszym mieszkańcom w 2020 roku.

I tak w Chorzowie prym wiodą Hanny, Leny i Alicje. Jeśli chodzi o imiona męskie to najczęściej nadawano takie jak: Jakub, Franciszek czy Wojciech. W Katowicach – jak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego – Julia po raz pierwszy jest w mieście najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek. Tuż za nią kroczy Hanna. Wśród chłopców najwięcej urodziło się Franciszków i Jakubów. A jak to wygląda w sąsiednich Siemianowicach Śląskich – o tym Piotr Kochanek, rzecznik magistratu:

-Lena, tuż za nią Natalia, Emilia, Pola, Laura i Zuzanna. Natomiast jeśli chodzi o najpopularniejsze imiona męskie nadawane młodym mieszkańcom Siemianowic Śląskich to Szymon, Filip, Tymon, Wojciech, Antoni i Franciszek. Jest też lista tych najbardziej oryginalnych imion nadawanym osobom rejestrowanym w siemianowickim Urzędzie Stanu Cywilnego. Można wymienić Carmel, Iweta, Ansumana czy AAAron – wymienia rzecznik. 

Chodź mijający rok zdominowany był przez pandemię koronawirusa, na szczęście żaden z rodziców nie chciał nazwać swojego dziecka Pandemia, Sars, Covid, czy Kwarantanna… Choć w innych częściach Polski podobno takie pomysły się pojawiały.

Fot: Pixabay

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content