play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jarmark Wielkanocny wróci na katowicki rynek

today11 marca 2021

Background

W przyszłym tygodniu (15 marca), po ponad roku nieobecności, do Katowic zjadą wystawcy z różnych regionów Polski. Ruszy Jarmark Wielkanocny. Na stoiskach będzie można znaleźć m.in. przysmaki na świąteczny stół czy też to wszystko co niezbędne do dekoracji domu.

Świąteczne stoiska będą oferowały tradycyjne śląskie wędliny, sery, chrzan, pieczywo, baby wielkanocne i inne wypieki świąteczne, oleje naturalnie tłoczone, miody,   a także produkty nieco bardziej egzotyczne – wśród nich: herbaty ze Sri Lanki, tureckie chałwy i baklawy , węgierskie salami czy holenderskie sery.

Z innego asortymentu, na Jarmarku powinny znaleźć się kosze i koszyczki, pisanki wykonywane różnymi technikami, serwetki, obrusy, ręcznie wykonane wianki, palmy, ozdoby z siana i wiele innych.

Zapowiadana jest oferta prezentów dla najbliższych, m.in. kosmetyki naturalne, ceramikę z Bolesławca, ceramikę z klasztoru św. Elżbiety z Białorusi, różnego rodzaju ręcznie wykonaną i zdobioną biżuterię oraz rzeźbione świece zapachowe oraz grawerowane łyżeczki.

Stoiska będzie można odwiedzać codziennie od godz. 10.00 do 19.00.

Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, m.in. rozstawione zostaną stacje do dezynfekcji, na każdym stoisku również będzie dostępny płyn do dezynfekcji, co więcej – zwiększone zostały odległości pomiędzy poszczególnymi budkami, aby ułatwić zachowanie bezpiecznego dystansu.

Odwiedzający proszenie będą o stosowanie się do obowiązujących zaleceń, przede wszystkim o zachowanie dystansu, noszenie maseczek i częste dezynfekowanie rąk. Jarmark potrwa do 2 kwietnia.

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content