play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Jasna Góra wprowadza ograniczenia. Wstęp tylko dla nielicznych

today25 marca 2020

Background

Jasna Góra wprowadza ograniczenia. Wstęp tylko dla nielicznych. To odpowiedź na obostrzenia wprowadzone wczoraj przez premiera Mateusza Morawieckiego. Od dziś na Jasną Górę można się dostać tylko przez Bramę Papieską, a do środka zostanie wpuszczona tylko ograniczona liczba osób.

To ewenement – takiej sytuacji jeszcze w historii nie było. Wejście nigdy nie było ograniczane, nawet w czasach stanu wojennego, okupacji hitlerowskiej, czy w czasach carskich – Jasna Góra była otwarta dla wiernych. Teraz jednak w związku z rozwijającą się epidemią koronawirusa w Polsce trzeba było zdecydować się na nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Od środy 25 marca wierni będą mogli dostać się na Jasną Górę tylko i wyłącznie przez Bramę Papieską (od strony Domu Pielgrzyma). Jednak trzeba liczyć się z utrudnieniami, ponieważ wierni będą wpuszczani w bardzo ograniczonej liczbie osób.

Przypomnijmy, że wczoraj zapadła decyzja o ograniczeniu ilości osób podczas zgromadzeń. I tak, mogą spotykać się ze sobą tylko dwie osoby, wyjątkiem są rodziny.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content