play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Jastrzębie: Napadł z maczetą na 29-latka! Policja: Doznał wielu ran ciętych ucha

today24 sierpnia 2021

Background

Po wniosku śledczych i prokuratora jastrzębski sąd tymczasowo aresztował 29-latka, który napadł na mężczyznę i zranił go maczetą. Podrobił także umowę kupna samochodu oraz ukradł dwa pojazdy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Do ataku doszło w czerwcu tego roku. Około godziny 9.00, na ulicy Wielkopolskiej, sprawca napadł na młodego mężczyznę, raniąc go maczetą. 22-latek doznał wielu ran ciętych ucha. Oprócz tego 29-latek dopuścił się kradzieży dwóch samochodów osobowych. Pierwszy skradł w marcu z ulicy Zielonej. Fiata Punto otworzył kluczykiem, który wcześniej ukradł właścicielowi. Drugie auto padło jego łupem w kwietniu. I w tym wypadku działał podobnie – odjechał z ulicy Kusocińskiego Passatem, do którego wszedł po wcześniejszej kradzieży kluczyków. Mężczyzna podrobił również umowę kupna tego samochodu.

Czasochłonne ustalenia jastrzębskich kryminalnych przyniosły rezultat. Policjanci ostatecznie wpadli na trop mężczyzny i ustalili jego tożsamość. Wczoraj Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 29-latka na trzy miesiące. Zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content