play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jastrzębie: Pijany kierowca autobusu wiózł pasażerów i spowodował kolizję

today8 kwietnia 2020

Background

Pijany kierowca autobusu wiózł pasażerów i spowodował kolizję. 62-letni kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a za spowodowanie kolizji i narażenie na niebezpieczeństwo pasażerów odpowie przed sądem.

Do niepokojącego zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci ruchu drogowego zauważyli na skrzyżowaniu ulic Podhalańskiej i Arki Bożka uszkodzony sygnalizator świetlny. W związku z tym zdecydowali się podjąć ręczą regulację ruchu. Powiadomili też odpowiednie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie i naprawę uszkodzonego sygnalizatora.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą uszkodzenia jest autobus miejski, który po zderzeniu odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci namierzyli kierowcę w miejscu, gdzie zgodnie z trasą jazdy miał się akurat znajdować. Autobus miał uszkodzone lusterko, co potwierdzało, że uczestniczył w kolizji. Śledczy sprawdzili stan trzeźwości 62-letniego kierowcy. Badanie wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content