play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Jastrzębie: Pobili i okradli 15-letniego chłopca!

today7 lipca 2021

Background

Napadli na 15-letniego chłopca, okradli go i pobili, po czym splądrowali jeszcze mieszkanie, ukradli samochód i uciekli do Wielkopolski. Sporo na sumieniu ma para bandytów z Jastrzębia-Zdroju.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na jednym z jastrzębskich osiedli. 15-letni mieszkaniec miasta został napadnięty przez dwóch mężczyzn i kobietę. Napastnicy go pobili, po czym zabrali saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, słuchawki oraz klucze. Zaraz po zgłoszeniu do działania przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego.

W ciągu trzech dni ustalili dane wszystkich napastników, a następnie zatrzymali 25-letnią mieszkankę Jastrzębia oraz jej 19-letniego kolegę, również z tego miasta, podejrzewanych o to przestępstwo. Podejrzani dopuścili się także kradzieży w jednym z mieszkań oraz ukradli samochód, którym następnie uciekli do Wielkopolski. Tam właśnie zostali zatrzymani, a skradzione auto odzyskane.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty popełnienia rozboju oraz kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. Decyzją sądu kobieta została aresztowana na trzy miesiące, a 19-latek objęty policyjnym dozorem.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content