play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jastrzębie-Zdrój: Dotkliwie pobił i okradł swojego znajomego

today13 lutego 2020

Background

Dotkliwie pobił i okradł swojego znajomego. 34-letni mężczyzna napadł na mieszkańca Jastrzębia i okradł go. Sprawca rozboju został zatrzymany i objęty policyjnym dozorem. W prokuraturze przyznał się do rozboju i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek, 7 lutego w jednym z mieszkań na osiedlu Przyjaźń w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie 34-letni napastnik zaatakował właściciela mieszkania. Pobił go tak dotkliwie, że pokrzywdzony trafił do szpitala. Sprawca ukradł gotówkę należącą do ofiary.

To jednak nie koniec „wybryków” 34-latka. Następnego dnia około godziny 1 w nocy na ulicy Wielkopolskiej dotkliwie pobił innego mężczyznę, który także został przewieziony do szpitala.

W trakcie śledztwa policjanci ustalili dane napastnika, co umożliwiło jego zatrzymanie, a następnie doprowadzenie do prokuratury. 34-latek usłyszał zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content