play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jastrzębie-Zdrój: Kompletnie pijani rodzice „opiekowali się” dziećmi

today5 listopada 2020

Background

„Opiekowali się” dziećmi będąc pod wpływem alkoholu. 2 i 3-latka znajdowali się pod opieką rodziców, którzy byli kompletnie pijani. 33-letni mężczyzna miał w organizmie trzy promile alkoholu, a 37-letnia kobieta dwa promile. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, partnerzy narazili dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić im będzie kara nawet 5 lat więzienia.

Przed północą ojciec wybrał numer alarmowy i poprosił o pomoc. Funkcjonariuszom przekazał, że jego 3-letnia córka obudziła się z przeraźliwym płaczem i wraz z żoną nie mogą jej uspokoić. Na miejscu okazało się, że zarówno on, jak i matka dzieci są kompletnie pijani. Ojciec miał w organizmie trzy promile, a matka dwa. Na miejsce wezwano pogotowie, które nie stwierdziło żadnego zagrożenia dla życia lub zdrowia dziewczynki.

Dzieci trafiły pod opiekę cioci. Dokumentacja dotycząca tej sprawy zostanie przekazana do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy. Jeżeli okaże się, że rodzice narazili dzieci na niebezpieczeństwo, grozić im może nawet 5 lat więzienia.

źródło: Policja Śląska

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content