play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Jastrzębie-Zdrój: Pościg za Audi. Policjanci oddali strzały, zobaczcie zdjęcia i nagranie

today14 stycznia 2022

Background

Pościg rodem z filmów akcji. Policjanci z Jastrzębia gonili kierowcę Audi. Mundurowi ponieśli straty, a do zatrzymania konieczne było oddanie strzałów.

Całość akcji rozpoczęła się we wtorek około 21.40. Policjanci z Jastrzębia zauważyli samochód marki Audi z papierową tablicą rejestracyjną i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca zignorował sygnały dźwiękowe oraz świetlne, a następnie rozpoczął ucieczkę w kierunku Zebrzydowic. Mundurowi ruszyli w pościg, do którego dołączył drugi patrol.  Mężczyzna nie dawał za wygraną, łamał wielokrotnie przepisy i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na domiar złego podczas ucieczki doprowadził do uszkodzenia dwóch radiowozów.

Kolejna próba zatrzymania nastąpiła w miejscowości Kończyce Małe. Nagle Audi zwolniło, wszystko przez awarię silnika. Policjanci wybiegli z radiowozu, aby złapać kierowcę, ale temu nagle udało się ponownie uruchomić samochód. Mężczyzna ruszył w kierunku jednego z mundurowych. Drugi z funkcjonariuszy zareagował i wyciągnął broń. Policjant przestrzelił opony auta.

Stróże prawa obezwładnili 32-latka, oprócz niego w samochodzie znajdował się 30-latek i 19-latka. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w Audi broń gazową, pałkę teleskopową oraz narkotyki. Weryfikacja danych zatrzymanych wykazała, że kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast pasażer był poszukiwany w związku z rozbojem, którego dokonał w grudniu 2021 r.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content