play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jastrzębie Zdrój: Wezwał policjantów na pomoc, bo nie umiał zasnąć

today20 stycznia 2020

Background

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju odpowie za bezpodstawną interwencję Policji. Mężczyzna wezwał mundurowych poprzez wysłaną wiadomość SMS o treści: „Proszę o pomoc”. Gdy stróże prawa dotarli na miejsce, okazało się, że do żadnego przestępstwa nie doszło, a zgłoszenie było niefortunnym żartem. Warto pamiętać, że wzywając bezpodstawnie Policję, można przyczynić się do zaszkodzenia innym osobom, które naprawdę tej pomocy potrzebują.

Dzisiaj, kilka minut po północy policjanci skierowani zostali na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Wiejskiej. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie poprzez wysłaną wiadomość SMS o treści „Proszę o pomoc” oraz podany adres. Kiedy patrol przybył do zgłaszającego okazało się, że mieszkaniec Jastrzębia nie potrzebował żadnej pomocy. Wiadomość wysłał dlatego, że „nie mógł spać”. Mundurowi ustalili, że poprzedniej nocy żartowniś wysłał także SMS-a, ze zgłoszeniem, że ktoś włamuje się do jego mieszkania. To także okazało się nieprawdą. W związku z bezpodstawnym wezwaniem mundurowych na interwencję, ukarali oni mężczyznę mandatem karnym.

Niepotrzebne zaangażowanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie pomoc jest konieczna – czytamy na stronie internetowej śląskiej policji.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content