play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jastrzębie-Zdrój: Wezwała policję, bo siostra nie pożyczyła jej pęsety do brwi

today6 lutego 2020

Background

Wezwała policję, bo siostra nie pożyczyła jej pęsety do brwi. Potrzebę interwencji argumentowała tym, że siostra jest pijana, leczy się psychiatrycznie i bije matkę. Za bezpodstawne wezwanie policji mieszkanka Jastrzębia zapłaci wysoki mandat.

We wtorek późnym popołudniem oficer dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki Jastrzębia-Zdroju. Kobieta prosiła o interwencję policji, gdyż jak zaznaczyła, jej siostra, która leczy się psychiatrycznie jest pijana i bije matkę. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że kobieta wezwała ich, ponieważ siostra nie chciała pożyczyć jej pęsety do brwi. Gdy kłótnia nie pomogła, postanowiła „rozwiązać sprawę” z pomocą policji. Kobieta za bezpodstawne wezwanie interwencji została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie mają one utrudnione możliwości pojawić się tam, gdzie pomoc jest naprawdę potrzebna.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content