play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jaworzno: Areszt za usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki

today16 lipca 2020

Background

Areszt za usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki. O sprawie informowaliśmy we wtorek, 14 lipca. 46-letnia kobieta rzuciła kamieniem w dziecko. Dziewczynka z poważnym urazem głowy trafiła do szpitala, gdzie konieczne było przeprowadzenie operacji. W środę, podejrzana usłyszała zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa.

Do ataku doszło w poniedziałek ok. 21.00 na ul. Matejki w Jaworznie. 46-letnia kobieta podeszła do bawiących się tam dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem. Poszkodowana 6-letnia dziewczynka z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ligocie, gdzie przeszła operację.

Dzięki relacjom świadków oraz zapisom monitoringu, policjanci natychmiast wytypowali sprawczynię, którą okazała się 46-letnia kobieta bez stałego miejsca pobytu. Zdjęcie i rysopis zostały opublikowane na stronach internetowych policji i udostępniane przez internautów. We wtorek przed południem, para mieszkańców Chrzanowa, przejeżdżając obok jednego z przystanków na terenie swojego miasta, rozpoznała w siedzącej tam kobiecie poszukiwaną za poniedziałkowe usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki. O swoich spostrzeżeniach świadek poinformował dyżurnego w Jaworznie, który poprosił o pomoc kolegów z Chrzanowa. Chwilę później kobieta została już przez nich zatrzymana, a następnie przekazana policjantom z Jaworzna.

W środę 46-latka w Prokuraturze Rejonowej w Jaworznie usłyszała zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, lecz nie przyznała się do winy i złożyła lakoniczne wyjaśnienia. Jednak zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na objęcie jej  tymczasowym aresztem na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej nawet dożywotnie więzienie.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content