play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Jaworzno: O krok od tragedii na przejeździe. Wjechał kilka sekund przed pociągiem WIDEO

today15 stycznia 2020

Background

W tej sytuacji mogło dojść do ogromnej tragedii. Na przejeździe kolejowo-drogowym w Jaworznie przy ul. Ciężkowickiej (na szlaku Jaworzno – Trzebinia) kierowca doprowadził do niebezpiecznej sytuacji. Nie dostosował się do przepisów drogowych i wjechał na przejazd w momencie opadania półrogatek. Zignorował opadające półrogatki oraz sygnały świetlne i dźwiękowe na sygnalizatorze informujące, że do przejazdu zbliża się pociąg. Kierowca nie skorzystał też z możliwości zjazdu z przejazdu, kiedy jeszcze otwarte były rogatki zjazdowe.

Zobaczcie nagranie z tego zdarzenia.

 

 

Jak wylicza PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 99% zdarzeń na przejazdach wynika właśnie ze złych decyzji podejmowanych przez kierowców. Oprócz wjeżdżania na przejazd pod opadającymi rogatkami, są to – omijanie zamkniętych półrogatek, ignorowanie znaku „STOP” czy wjeżdżanie na przejazd bez możliwości zjazdu.

 

– Do takich sytuacji w ogóle nie powinno dochodzić. One zawsze stanowią zagrożenie życia i zdrowia podróżnych znajdujących się w samochodzie i w nadjeżdżającym pociągu – przekonują przedstawiciele spółki. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content