play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Jaworzno: Rzuciła w dziecko kamieniem. Została zatrzymana

today15 lipca 2020

Background

Dzięki przypadkowemu świadkowi, który rozpoznał ze zdjęcia zamieszczonego na profilach społecznościowych śląskiej policji poszukiwaną kobietę, 46-latka, podejrzewana o usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka w Jaworznie, została zatrzymana. Do zdarzenia doszło wczoraj ok. 21.00 na ul. Matejki w Jaworznie. Dziewczynka trafiła do szpitala w Katowicach-Ligocie, gdzie przeszła operacje.

Przejeżdżający obok jednego z przystanków w Chrzanowie rozpoznał poszukiwaną o wczorajsze usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki. Rozpoznanie było możliwe dzięki zdjęciom poszukiwanej, zamieszczonym wraz z informacją na profilach społecznościowych Śląskiej Policji. O swoich spostrzeżeniach świadek poinformował dyżurnego w Jaworznie, który poprosił o pomoc kolegów z Chrzanowa. Chwilę później kobieta została już przez nich zatrzymana.

Do samego zdarzenia doszło wczoraj ok. 21.00 na ul. Matejki w Jaworznie. Zatrzymana kobieta podeszła do bawiących się tam dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem. Poszkodowaną okazała się 6-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Ligocie.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Rzuciła w dziecko kamieniem. 6-letnia dziewczynka trafiła do szpitala z obrażeniami głowy. Policjanci z Jaworzna poszukują teraz 46-letniej Klaudii Szuper-Sielskiej, która jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa dziecka. Osoby posiadające informacje dot. poszukiwanej proszone są o kontakt z policją.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 lipca, około godziny 21.00 na ulicy Matejki w Jaworznie. 46-letnia kobieta miała, zgodnie z relacją matki poszkodowanej, rzucić w dziecko kamieniem. W wyniku zdarzenia, 6-letnia dziewczynka trafiła do szpitala z pęknięciem czaszki i krwiakiem. Konieczna była operacja – pisze na portalu społecznościowym matka dziecka.

Sprawą zajęli się śledczy z Jaworzna, którzy teraz poszukują 46-letniej Klaudii Szuper-Sielskiej. Kobieta bez stałego miejsca pobytu jest poszukiwana za usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki. Poszukiwana jest osobą bezdomną, bardzo często podróżuje po terenie całego kraju. Wczoraj według zeznań świadków zdarzenia ubrana była w niebieską kurtkę. Policjanci prowadzący śledztwo proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu kobiety. Funkcjonariusze czekają na każdą wiadomość pod całodobowymi numerami telefonu: 47 618 33 84 bądź pod numerem alarmowym 112.

źródło: Policja Śląska

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content