play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Jaworzno: „Ustawka” 50 pseudokibiców przy autostradzie A4 ZDJĘCIA

today18 stycznia 2020

Background

„Ustawka” 50 pseudokibiców przy autostradzie A4. W sobotę około 9.00 policjanci interweniowali kilkadziesiąt metrów od autostrady A4 w Jaworznie, gdzie w kompleksie leśnym zebrała się grupa 50 mężczyzn, mieszkańców Rybnika i innych miast województwa śląskiego, a także Podkarpacia. Wszystkie osoby były związane ze środowiskiem pseudokibiców.

Do zdarzenia  doszło dziś rano, około godziny 9:00 w kompleksie leśnym w dzielnicy Jeleń, znajdującym się kilkadziesiąt metrów od autostrady A4. Policjanci uzyskali informację, że w tym rejonie może dojść do konfrontacji antagonizujących ze sobą grup pseudokibiców. Funkcjonariusze nie dopuścili do „ustawki”. Na miejsce grupowania się osób przyjechały policyjne siły z Jaworzna oraz z katowickiego oddziału prewencji.

Policjanci zastali na miejscu 50 mężczyzn, którzy przyjechali kilkunastoma samochodami. Wszyscy zostali wylegitymowani. Okazali się nimi mieszkańcy Rybnika i innych śląskich miast, a także mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 20 do 40 lat. Osoby te są związane ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich oraz podkarpackich drużyn piłkarskich. Śledczy skontrolowali także ich samochody. 7 osób zostało ukaranych mandatami karnymi. Zatrzymano również jeden dowód rejestracyjny samochodu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content