play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jaworzno: Wsiądź do autobusu (NIE) byle jakiego. ELEKTRYCZNEGO!

today3 sierpnia 2021

Background

PKM Jaworzno stawia na ekologię. Przewoźnik otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na zakup autobusów elektrycznych. Te mają być nie tylko ekologiczne, ale też wygodne i funkcjonalne dla pasażerów.

 

– W ramach tego projektu, zostanie zakupionych 6 autobusów elektrycznych. Dzięki temu aż 50 z posiadanych 70 autobusów w Jaworznie będzie zeroemisyjnych. Nowe, przegubowe elektryki, spełniać będą wszystkie współczesne standardy obsługi podróżnych. Nie zabraknie też klimatyzacji, gniazd USB, do których się już przyzwyczailiśmy i bardzo je polubiliśmy. Służą do ładowania wszelkich urządzeń mobilnych. A także będzie pełny system audiowizualnej informacji pasażerskiej. Nowe pojazdy wdrożone zostaną do ruchu w 2022 roku – tłumaczy rzecznik prasowy PKM Jaworzno, Maciej Zaremba.

Przewoźnik ma już spore doświadczenie w eksploatacji autobusów elektrycznych.

 

– Autobusy elektryczne w Jaworznie, pokonały już w sumie ponad 8,5 miliona kilometrów. Co daje ogromne doświadczenie, przy eksploatacji tego typu pojazdów. PKM Jaworzno dysponuje 44 autobusami elektrycznymi, co stanowi 63 procent całego taboru. To są super, ultra nowoczesne elektryki- dodaje Maciej Zaręba.

Nowe autobusy elektryczne w trasę wyjadą na początku przyszłego roku.

 

Fot: Facebook/ PKM Jaworzno

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content