play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rybnik

Jechał po pijanemu i bez prawa jazdy. Zaproponował policjantom 500 zł za „przymknięcie oka”

today28 lutego 2022

Background

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mieszkańca Rybnika, który kierował samochodem mimo zakazu. 29-latek był pod wpływem alkoholu, miał przy sobie amfetaminę, a podczas prowadzonej interwencji zaproponował mundurowym łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W piątek (25 lutego) przed godziną 18.00 w Łaziskach na ulicy Prądnej policjanci zauważyli samochód, który nagle zatrzymał się w nietypowym miejscu na poboczu. Kiedy podjechali, by sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy, zauważyli jego wyraźne zdenerwowanie. Po przystąpieniu do legitymowania, szybko okazało się, że wobec 29-letniego mieszkańca Rybnika w sierpniu ubiegłego roku sąd wydał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Lista kłopotów mężczyzny zaczęła rosnąć po badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Chwilę później mundurowi znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą.

Kiedy policjanci poinformowali 29-latka o zatrzymaniu, ten zaproponował im blisko 500 złotych łapówki. Jeszcze tego samego wieczoru mieszkaniec Rybnika trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty: przekupstwa, niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych oraz posiadania amfetaminy. Grozi mu do 10 lat więzienia. Prokurator objął 29-latka policyjnym dozorem.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content