play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

W jakim stanie są poszkodowani w Koksowni Przyjaźń? [AKTUALIZACJA]

today26 września 2022

Background

Jeden z rannych pracowników Koksowni Przyjaźń, leczonych w Centrum Leczenia oparzeń w Siemianowicach Śląskich – opuścił w weekend lecznicę. Wydano też najnowszy komunikat dotyczący stanu reszty poszkodowanych.

W Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich leczonych jest obecnie 3 pacjentów poszkodowanych w wyniku wybuchu w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej.

Wybuch w Koksowni Przyjaźń – najnowsze informacje o poszkodowanych

Jeden z pacjentów w stanie zagrożenia życia przebywa nadal na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, dwóch w stanie stabilnym leczonych jest na oddziałach chirurgii ogólnej. Jeden z pacjentów w dniu wczorajszym wypisał się ze szpitala na własne żądanie. Po godzinie 14.00 placówka wydała najnowszy komunikat.

Centrum Leczenia Oparzeń wydało nowy komunikat

W wydanym dziś komunikacie czytamy, że w Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich leczonych jest obecnie 5 pacjentów poszkodowanych w wyniku wybuchu w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Jeden z nich w stanie zagrożenia życia, co było wiadome już wcześniej, przebywa nadal na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, dwóch w stanie stabilnym leczonych jest na oddziałach chirurgii ogólnej. Kolejny z pacjentów w sobotę 24 września wypisał się ze szpitala na własne żądanie.

Dzisiaj (w poniedziałek 26 września) przeprowadzono dodatkowe badania bronchoskopowe wśród osób, które były w strefie wybuchu, jednak nie doznały bezpośrednich obrażeń ciała. U dwóch z nich potwierdzono izolowane oparzenia dróg oddechowych i zostali oni przyjęci do szpitala. Liczba pacjentów przebywających obecnie w szpitalu w związku z wybuchem w Koksowni Przyjaźń wzrosła zatem do pięciu osób.

Do wybuchu w budynku przemiałowni na terenie Koksowni Przyjaźń „JSW KOKS S.A.” w Dąbrowie Górniczej doszło 22 września o godzinie 14.54. W wyniku zdarzenia 6 osób zostało poszkodowanych, konieczny był udział 2 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content