play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jeden złodziej – jeden sklep – jeden tydzień. Seria kradzieży w Łaziskach

today11 stycznia 2020

Background

19-latek przez kilka dni regularnie okradał ten sam sklep – dyskont na jednym z łaziskich osiedli.

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali młodego mężczyznę, który w ciągu tygodnia sukcesywnie okradał jeden z dyskontów na miejskim osiedlu. Mundurowi zauważyli go, gdy biegł ulicą, trzymając skradzione chwilę wcześniej obuwie. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zaczęło się od wezwania stróżów prawa z łaziskiego komisariatu. Patrol pojechał na interwencję do jednego ze sklepów na osiedlu Kościuszki w Łaziskach Górnych. Według zgłoszenia doszło tam do kradzieży. Gdy dojeżdżali na miejsce, zauważyli biegnącego mężczyznę, trzymającego w ręku nowe obuwie. Mundurowi skojarzyli fakty i wylegitymowali człowieka. Okazało, że to 19-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, który od kilku dni regularnie przychodził do sklepu, z którego pochodziło zgłoszenie i kradł towar. Jego łupem padł m.in. alkohol oraz gra komputerowa o łącznej wartości ponad 600 zł.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Tłumaczył, że wynoszony ze sklepu towar sprzedawał, a pieniądze przeznaczał na własne potrzeby. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

źródło: Policja Mikołów

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content