play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jest areszt dla podpalacza z Czerwionki-Leszczyn

today21 lutego 2020

Background

Sąd Rejonowy w Rybniku aresztował na 3 miesiące 29-latka, podejrzanego o podpalenie kamienic w Czerwionce-Leszczynach. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Za przestępstwo to grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

 

Policjanci z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach we wtorek, około godziny 21.30 zatrzymali podejrzanego w tej sprawie, o czym pisaliśmy TU: https://www.radiopiekary.pl/2020/02/20/podpalacz-z-czerwionki-leszczyn-z-zarzutami/

Następnie wraz ze śledczymi z Rybnika oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wykonali szereg czynności dochodzeniowych. Na miejscu zdarzenia przez dwa dni pracowali technicy kryminalistyki, prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów.

Wczoraj 29-latek został doprowadzony do prokuratura, od którego usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego.

Wczoraj prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy na 3 miesiące, do czego sąd się przychylił. W tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content