play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Jest areszt i zarzuty dla wyrodnych rodziców z Rudy Śląskiej

today27 lipca 2020

Background

W piątek wieczorem sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu rodziców zmarłego miesięcznego chłopca. Po przesłuchaniu rodziców prokuratorzy z gliwickiej Prokuratury Okręgowej przedstawili im najcięższe zarzuty. Ojciec usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i spowodowania śmierci dziecka, czyli odpowie za zabójstwo syna, a matka za znęcanie się i pomoc w zabójstwie. Grozi im nawet dożywocie.

Policjanci z Rudy Śląskiej zebrali materiały dowodowe i w piątek rano doprowadzili rodziców zabitego chłopca do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Po kilkugodzinnych przesłuchaniach rodzice usłyszeli zarzuty. 30-letni ojciec będzie odpowiadał za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem i spowodowaniem śmierci dziecka oraz spowodowanie obrażeń ciała u swojej córki, do jakich doszło w ubiegłym roku. 29-letnia matka odpowie za znęcanie się nad synem i pomoc w zabójstwie dziecka poprzez zaniechanie i brak reakcji na znęcanie się męża nad dzieckiem.

Obojgu rodzicom grozi dożywocie. Jeszcze w piątkowy wieczór gliwicki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu wyrodnych rodziców na najbliższe trzy miesiące.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content