play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Jest nagroda za pomoc w ujęciu wandali z Bytomia

today17 lutego 2021

Background

Jest nagroda za pomoc w ujęciu wandali, którzy w Bytomiu zniszczyli elewacje kilkunastu kamienic. Do ujawnienia sprawców zachęca Prezydent Miasta Mariusz Wołosz.

Nieznani sprawcy pobazgrali mury, bramy, oraz drzwi kamienic przy ulicach Żołnierza Polskiego oraz Mickiewicza i na placu Akademickim. Pojawił się na nich napis „288KK” odwołujący się do zapisów Kodeksu Karnego, mówiących o przestępstwie zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy. – Liczymy, że dzięki wyznaczonej nagrodzie uda się ustalić wandali i ich ukarać – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz:

Postanowiłem ufundować nagrodę w wysokości 1000 złotych dla osoby, która przyczyni się do ujawnienia sprawców. Mam nadzieję, że organy ścigania uporają się z tym problemem i znajdą te osoby a sąd wyegzekwuje od nich należne odszkodowanie dla właścicieli nieruchomości, którzy w chwili obecnej muszą ponieść koszty naprawy.

Za zniszczenie mienia znacznej wartości grozi kara więzienia do 5  lat.  Sprawca musi też zwykle pokryć koszty wyrządzonych przez siebie szkód.

zdjęcie: www.facebook.com/wolosz.bytom

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content