play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Jest pierwszy przypadek podejrzenia zakażenia KORONAWIRUSEM w Polsce

today29 stycznia 2020

Background

Jest pierwszy przypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem w Polsce. Na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi, wczoraj wieczorem, trafiła pacjentka z podejrzeniem zakażenia. Kobieta przebywała w jednym z łódzkich hoteli, nie jest ona obywatelką Polski.

 

Jak mówią tamtejsi lekarze, pacjentka została przebadana na miejscu a następnie przewieziona do szpitala im. Biegańskiego. Podczas badania i transportu wdrożono specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych. Jak podają lokalne media, chora miała przyjechać do Polski z Chin, a w Łodzi przebywała od kilku dni. Z tego powodu służby sanitarne miały podjąć daleko idące środki ostrożności i zdecydowano o hospitalizacji pacjentki.

Wirus koronawirusa, tak jak każdy inny tego typu wywołujący choroby, szybko się rozprzestrzenia, dlatego lepiej unikać dużych skupisk ludzkich i koniecznie dbać o higienę – apeluje dr Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

 

  • cover play_arrow

    Jest pierwszy przypadek podejrzenia zakażenia KORONAWIRUSEM w Polsce Redakcja Radia Piekary

 

Zalecenia w sprawie koronawirusa wydali szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski i prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski. Rzecznik ministerstwa poinformował, że osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach lub miały kontakt z osobą, która tam przebywała i mają objawy, takie jak temperatura ciała powyżej 38 stopni oraz kaszel i duszność, powinny zgłosić się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych. Zalecenie przewiduje miedzy innymi, że nie będzie w takich przypadkach wymagane skierowanie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content