play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jest poszukiwany listem gończym! Wiesz gdzie przebywa?

today26 sierpnia 2020

Background

Jest poszukiwany listem gończym! 39-letni Seweryn Jąkalski jest poszukiwany przez policję na podstawie listu gończego, który został wydany przez Prokuraturę Rejonową w Mikołowie. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Mikołowa lub z najbliższej jednostki Policji.

39-latek podejrzany jest o nielegalne składowanie na terenie powiatu mikołowskiego ponad 100 tysięcy litrów odpadów, a także ich niezgodny z prawem transport. W lipcu mężczyzna usłyszał zarzuty. Na początku Sąd rejonowy nie przychylił się do wniosku śledczych o jego tymczasowe aresztowanie, stosując policyjny dozór.

14 lipca, po złożonym w tej sprawie zażaleniu miejscowej prokuratury, Sąd Okręgowy w Katowicach uchylił dotychczasowe postanowienie i zastosował wobec 39-latka tymczasowy areszt. Jednak Seweryn Jąkalski ukrywa się przed organami ścigania, dlatego Prokuratura Rejonowa w Mikołowie 18 sierpnia wydała za nim list gończy.

Seweryn Jąkalski: syn Zygmunta; ur. 18 czerwca 1981 r. w Mikołowie; ostatni adres zameldowania: Mikołów ul. Łączna 6a; ostatni znany adres miejsca pobytu: Będzin ul. Szkolna 3a

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komendy powiatowej w Mikołowie pod numerem: 47 85 582 55, bądź najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112. Gwarantujemy anonimowość.

Policja przypomina również, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara do 5 lat więzienia.

 

źródło: KPP Mikołów

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content