play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Jest szansa na lepszą przyszłość Elektrociepłowni Szombierki!

today26 sierpnia 2021

Background

Jest szansa na lepszą przyszłość Elektrociepłowni Szombierki. Obiekt, który jest zabytkiem przemysłowym, od kilku lat niszczeje, po tym, jak został przejęty przez prywatnego właściciela. Propozycje miasta dotyczące przejęcia elektrociepłowni zostały odrzucone, ale teraz do gry wkracza silniejszy partner. Chęć pomocy miastu wyraził marszałek województwa i Sejmik Śląski.

– Mam nadzieję, że w sytuacji w której znajdują się właściciele, czyli egzekucje komornicze, znajdzie się ochota, by porozmawiać z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta. W obecnej sytuacji traci na tym obiekt i źle się stanie, jeśli jego degradacja postąpi – mówi Radiu Piekary  marszałek województwa Jakub Chełstowski.

– To od dłuższego czasu pierwsza dobra wiadomość w sprawie tego obiektu. Nie ma wątpliwości, że samo miasto sobie w tej sprawie nie poradzi, bo wachlarz prawnych możliwości się skończył. Ciesze się, że nasz apel znalazł adresata – dodaje Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Przyszłość Elektrociepłowni Szombierki zależy teraz od prywatnego właściciela, który do tej pory nie był zbyt chętny do rozmów.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content