play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Jest szczepionka na koronawirusa!

today11 sierpnia 2020

Background

Rosja ma szczepionkę na koronawirusa – oświadczył prezydent Władimir Putin. Udało się ją uzyskać po dwóch miesiącach testów na ludziach.

Putin informuje jednocześnie, że zaszczepiona przeciwko koronawirusowi została jego córka, która brała udział w eksperymencie.

Po przyjęciu szczepionki, miała 38 stopni temperatury. Na następny dzień już 37 i trochę, to wszystko – powiedział Putin, którego słowa cytuje agencja Ria Novosti. Po drugim wkłuciu, drugim szczepieniu, temperatura nieznacznie się podniosła, a później spadła. Czuje się dobrze – zapewnił prezydent Rosji.

Szczepionka przeciw COVID-19 została już zarejestrowana. Produkcja planowana jest na wrzesień, a pierwsze szczepienia na październik.

Zaniepokojenie dotyczące szybką rejestracją szczepionki przeciw COVID-19 wyraziła między innymi  Światowa Organizacja Zdrowia. WHO wezwało Rosję do przestrzegania ustalonych wytycznych dotyczących produkcji bezpiecznych i skutecznych szczepionek po tym, jak władze ogłosiły, że zamierzają rozpocząć produkcję szczepionek przeciw COVID-19 na masową skalę już we wrześniu.

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content