play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Jest źle, a ma być jeszcze gorzej- minister zdrowia o wzroście zachorowań.

today19 października 2020

Background

Jest źle, a ma być jeszcze gorzej- minister zdrowia o wzroście zachorowań. Jest źle, a ma być jeszcze gorzej. Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce najpewniej będzie rosnąć. O tych niepokojących statystykach mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski. W sieć pomocy chorym na Covid- 19 włączone zostaną także szpitale powiatowe i prywatne lecznice. 

Jest źle, a ma być jeszcze gorzej- minister zdrowia o wzroście zachorowań. Jeżeli w tym tempie będzie rosnąć krzywa zachorowań, to w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać zachorowań na poziomie 15, 20 tysięcy zakażeń dziennie. Apeluję o bardzo poważne respektowanie obostrzeń. Noszenie maseczki jest wymogiem podstawowym. Ten kto nie nosi maseczki jest osoba nieodpowiedzialną- apelował podczas konferencji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. 

Szpitale powiatowe na pomoc w walce z koronawirusem. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział dzisiaj, że kolejne placówki zostaną włączone do systemu leczenia osób chorych na covid19. Szpitale, które do tej pory funkcjonowały w regionach jako szpitale wielozakresowe lub specjalistyczne, które są w stanie udźwignąć ciężar walki z Covidem zostaną przekształcone w tzw. szpitale drugiego poziomu covidowego,  które przed wszystkim zajmują się zakażonymi koronawirusem. 

Minister Niedzielski poinformował dzisiaj, że w szpitalach, w związku z zakażeniem, jest ponad 8300 pacjentów. Szef resortu zdrowia zapewnił też, że dostępnych jest 15 tysięcy łóżek dla pacjentów z koronawirusem.  Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 7,5 tysiącach nowych zakażeń. Zmarło kolejnych 41 osób.

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content