play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Jest źle, będzie jeszcze gorzej – czyli jak się jeździ po Tarnowskich Górach

today2 marca 2021

Background

To nie są dobre informacje dla mieszkańców i kierowców jeżdżących po Tarnowskich Górach. Już dziś poruszanie się po mieście wymaga sporo cierpliwości i logistyki, a będzie jeszcze gorzej.

Trwa drogowa katorga w Tarnowskich Górach. Kierowcy są już zmęczeni ciągnącymi się w nieskończoność remontami dróg. A końca nie widać, bo wraz z końcem jednej inwestycji, już niebawem ruszy kolejna.

– Do przełomu marca i kwietnia mają być zrealizowane prace w obrębie ronda Sienkiewicza-Styczyńskiego. Po zakończeniu tych prac zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Będzie ona zakładała przejazd autobusów przez ulicę Powstańców Śląskich oraz ograniczenie wjazdu samochodów osobowych od strony ulicy Opolskiej na ulicę Powstańców i Sobieskiego. Będzie to związane z tym że firma rozpocznie prace przy budowie ronda przy ulicy Opolskiej. Tym samym ograniczy nam się ruch na ulicy Sobieskiego i będzie możliwe zintensyfikowanie prac – zapowiada w rozmowie z Radiem Piekary Joanna Czyżewska, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tarnowskich Górach.

Koszmar mieszkańców i kierowców związany z przebudową ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach zakończyć się ma pod koniec maja. To jest dobra wiadomość! Ale mamy i tę złą – równolegle do kończącej się inwestycji powiatowej, miasto zapowiada remont ulicy Sobieskiego:

– W tym roku czeka nas przebudowa ulicy Sobieskiego. Zostanie wymieniona nawierzchnia na chodnikach – na nawierzchnie z płyt i kostki granitowej. Jezdnia pozostanie bitumiczna, jednak tu będą największe zmiany. Zostanie skorygowana szerokość poszczególnych elementów pasa drogowego, tak aby z jednej strony zapewnić wszędzie pieszym właściwe parametry chodnika, a poprzez zawężenie pasów jezdnych na samej jezdni, uda się uzyskać pasy dla rowerów – tłumaczy reporterce Radia Piekary Joanna Czyżewska, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tarnowskich Górach i dodaje, że przypadku przebudowy ulicy Sobieskiego nie przewiduje się całościowego zamknięcia drogi. Prace będą wykonywane „pod ruchem”, odcinkami.

Magistrat już teraz prosi o wyrozumiałość, bo przebudowa ulicy Sobieskiego potrwa przynajmniej do listopada. Równocześnie Urząd zapewnia, że podejmowane są starania o jak najmniejsze uciążliwości dla kierowców w czasie remontu.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content