play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jeszcze dziś wrócą pociągi na trasie Chorzów Stary – Chorzów Miasto

today9 kwietnia 2021

Background

Jeszcze dziś wieczorem wrócą pociągi na trasie Chorzów Stary – Chorzów Miasto. Informuje PKP PLK. Składy z lokomotywami spalinowymi jeżdżą już po jednym z torów. A pełne przywrócenie ruchu planowane jest o godzinie 19:00.

Wcześniej niż zapowiadano wróci kolejowy ruch na trasie Chorzów Stary – Chorzów Miasto. Pierwotnie mówiono, że będzie to sobota. Tymczasem już dziś pociągi na tym odcinku pojadą po dwóch torach.

To efekt intensywnych prac w nocy. Na drugim torze pracują 3 pociągi sieciowe, wywieszana jest sieć trakcyjna na wybudowanych konstrukcjach. Po zakończeniu i sprawdzeniu prac pociągi pojadą trakcją elektryczną po dwóch torach. Kurscy będą już bez zastępczej komunikacji autobusowej. -mówi nam rzeczniczka PKP PLK, Katarzyna Głowacka.

Przypomnijmy problemy z przejazdem na trasie trwają od poniedziałku. Wówczas w obniżony słup sieci trakcyjnej wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. Poważnie uszkodzone jednak zostały 4 tzw. półbramki i 400 metrów sieci trakcyjnej. Jak ustalono ktoś próbował ukraść część konstrukcji. Sprawę bada teraz specjalna komisja.

Z utrudnieniami za to muszą liczyć się pasażerowie relacji Chałupki – Racibórz. Z powodu problemów technicznych nie pojechał pociąg po godzinie 14 i 15 nie pojedzie też ten o 16:08. Zastępczo kurs obsłużą autobusy. Bieżące informacje i zmiany rozkładach jazdy znajdziecie na stronie Kolei Śląskich.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content