play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

„Jeż MegaZwierz”. Przedstawienia dla dzieci i piknik rodzinny

today23 czerwca 2022

Background

Dzień pod hasłem „Jeż MegaZwierz” będzie odbywał się jutro w Piekarach Śląskich. Przygotowania trwały dziś w Parku Donnersmarcków w Kozłowej Górze. Co dokładnie będzie działo się w ciągu dnia?

Zabawa rozpocznie się o godzinie 9.30 w kinie Zacisze. Najpierw o życiu jeży opowie Krzysztof Sokół z Piekarskiego Stowarzyszenia Przyrodników, a już o 9.45 dzieci będą mogły obejrzeć film pod tytułem „Jeżyk i przyjaciele”. Pamiątką dla każdego dziecka będzie dyplom uczestnictwa w akcji. Co dalej?

Jeż MegaZwierz w filii MDK

Po tym, jak skończą się prelekcja i seans w kinie Zacisze, zabawa przeniesie się, o godzinie 14.00, do filii Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich – Kozłowej Górze, gdzie odbędzie się, przygotowany z myślą o przedszkolakach, spektakl pt. „O jeżu Jerzyku co nie mógł zasnąć”, w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie”. Ważne jest to, że spektakl poprzedzi prelekcja, której celem będzie edukacja związana z głównym bohaterem dnia – jeżem. Dzieci otrzymają podziękowania za udział w akcji „Jeż mega zwierz”.

Przystanek Kozłowa Góra – Tauron Polska Energia

Kolejnym punktem jutrzejszego dnia będzie piknik rodzinny „Przystanek Kozłowa Góra – Tauron Polska Energia”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 programem dla dzieci w wykonaniu znanego duetu Roko i Colino. Następnie wygłoszona będzie pogadanka na temat jeży, po której odbędzie się rodzinna zabawa z zespołem De Silvers, a wszystko to w zielonej scenerii Parku Donnersmarków, gdzie znajdują się tzw. noclegownie dla jeży. Na antenie Radia Piekary wybrzmi wiele ciekawostek o jeżach i nie tylko. Na Mega Mocną zabawę zaprasza Grupa TAURON, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich oraz DKS Czarni Kozłowa Góra.
Patronem medialnym wydarzenia jest  Radio Piekary.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content