play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

„Jeżdżę, bo lubię”. Zatrzymanie w Piekarach Śląskich za złamanie zasad w trakcie pandemii

today8 kwietnia 2020

Background

Jeżdżę, bo lubię – taką odpowiedź usłyszeli policjanci, którzy zatrzymali 38-letniego mężczyznę na ulicy Oświęcimskiej w Piekarach Śląskich. Ten złamał zasady obowiązujące w czasie pandemii koronawirusa i wyszedł z domu, by pojeździć na rowerze.

 • cover play_arrow

  „Jeżdżę, bo lubię”. Zatrzymanie w Piekarach Śląskich za złamanie zasad w trakcie pandemii Kamil Zatoński

 • cover play_arrow

  „Jeżdżę, bo lubię”. Zatrzymanie w Piekarach Śląskich za złamanie zasad w trakcie pandemii Kamil Zatoński

Mówi Dariusz Dobrzański z policji w Piekarach Śląskich. Mieszkaniec Piekar Śląskich pouczony przez policjantów o obowiązujących przepisach, stwierdził, że nie zamierza się do nich stosować. Nieodpowiedzialny mężczyzna za swoje zachowanie został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych, jednak o zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony również Powiatowy Inspektor Sanitarny. Organ ten może nałożyć na niego grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Policjanci w dalszym ciągu będą kontrolowali m.in. czy jest przestrzegany zakaz grupowania się, a także czy przemieszczanie osób jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami bytowymi, zdrowotnymi, czy też zawodowymi. Niestety, pomimo płynących z wielu stron apeli, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których mundurowi muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia, narażając tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content