play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko – książka o doktor Jolancie Wadowskiej-Król

today14 października 2021

Background

„Moja Ołowianko, klęknij na kolanko” – dziś premiera książki o wybitnej śląskiej lekarce, która w latach 80 tych, ryzykując karierę, walczyła o zdrowie dzieci chorych na ołowicę.

Jolanta Wadowska-Król – wybitna pediatra, honorowa Obywatelka Miasta Katowice, a także doktor honoris causa Uniwersytetu Śląski w Katowicach jest bohaterką książki Marty Fox „Moja Ołowianko, klęknij na kolanko”. Dziś o godzinie 17.30 w Bibliotece Głównej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ulicy Warszawskiej 14 odbędzie się premiera powieści.

-Kiedy poznałam historię doktor Król, zwanej w Szopienicach Królką lub Matką Boską Szopienicką, pomyślałam że o takiej kobiecie trzeba pisać. Jest kogo podziwiać. Młodzież szuka autorytetów, a przecież mają autorytet pod nosem. Jolanta Wadowska – Król jest bohaterką i każdy powinien o niej usłyszeć. Ona sama oczywiście twierdzi, że robiły tylko tyle co do niej należało…no…niechby każdy tak pracował – mówi naszej reporterce autorka książki, Marta Fox.

Premierze książki towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z Martą Fox, a gościem specjalnym wydarzenia będzie Jolanta Wadowska-Król.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content