play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozrywka

Katowice: Ponad 360 chórzystów tworzy historię Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego

today7 października 2021

Background

Ponad 360 chórzystów od 15 lat tworzy historię Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wśród nich są studenci, absolwenci, pracownicy oraz przyjaciele uczelni.

Jubileusz za jubileuszem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Niedawno informowaliśmy o uroczystościach związanych z 85 leciem uczeni, teraz pora na jubileusz chóru uniwersyteckiego. Został założony 15 lat temu – a przez ten czas śpiewało w nim ponad 360 osób.

-Obecnie jest nas około 50-ciu. Wśród nas są nie tylko studenci i absolwenci, ale także pracownicy oraz przyjaciele uczelni – mówi nam jeden z chórzystów Bartłomiej Toma.

Z okazji jubileuszu zespół przygotował dwa koncerty z repertuarem podsumowującym 15 lat działalności.

-Pierwszy odbędzie się już jutro (8 października) w Katowice Miasto Ogrodów. A drugi w 17 października w Operze Śląskiej w Bytomiu – zaprasza  Michał Brożek – dyrygent Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Chór od 15 lat wykonuje muzykę klasyczną, sakralną, ludową i rozrywkową. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień.  A od 2018 roku jest organizatorem Metropolitalnego Festiwalu Chóralnego.

Fot: Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content