play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Już 5,3 tysiąca górników zakażonych koronawirusem

today10 czerwca 2020

Background

Już 5,3 tysiąca górników zakażonych koronawirusem – poinformował w środę Śląski Urząd Wojewódzki. W sumie liczba zakażonych w województwie śląskim wynosi już 10 156 przypadków.

Kolejni mieszkańcy naszego województwa ulegli zakażeniu COVID-19: 8 mieszkańców Rybnika (najstarszy 79, najmłodszy 11 lat), 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (2 kobiety: starsza i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Tarnowskich Gór w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 82, najmłodszy 7 lat), 7 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 56, najmłodszy 3 lata), 2 mieszkanki powiatu żywieckiego (dziecko i w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 11 mieszkańców Żor (najstarszy 67, najmłodszy 14 lat), mieszkanka Raciborza w sile wieku, 2 mieszkanki powiatu wodzisławskiego (młoda i w średnim wieku), mieszkaniec w sile wieku, starsza mieszkanka Gliwic, 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (w średnim wieku i w sile wieku), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 93, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku) oraz mieszkanka Kłobucka w średnim wieku.

Łącznie mamy 10 156 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.

112 kolejnych osób wyzdrowiało. Tylko jedna z nich wymagała leczenia szpitalnego pod opieką lekarzy, pozostali dochodzili do zdrowia pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ozdrowieniec ma 76 lat i mieszka w Bytomiu, najmłodszy ma kilka tygodni i również jest mieszkańcem Bytomia. W sumie w województwie śląskim jest 2 580 ozdrowieńców, z czego blisko 1 500 to górnicy.
Obecnie wykryto zakażenie u blisko 5,3 tys. górników. Do końca tego tygodnia planowane jest blisko 17 tys. kolejnych badań przesiewowych. Dziś trwa testowanie pracowników kopalni: Ziemowit, Marcel, Jastrzębie – Bzie, Borynia i Bolesław Śmiały – łącznie 4 tysiące badań. Jutro do tych zakładów górniczych dochodzi KWK Bolesław Śmiały – w sumie także pobieranych będzie kolejne 4 tys. próbek.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content