play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Już od poniedziałku Urząd Miasta w Bytomiu ponownie otwarty dla klientów

today5 czerwca 2020

Background

Już od poniedziałku Urząd Miasta w Bytomiu ponownie otwarty dla klientów. Petenci będą przyjmowani w budynkach przy ulicy Parkowej 2 i Smolenia 35, od poniedziałku do piątku w godzinach: poniedziałek 7.30-17.30, od wtorku do piątku 7.30-15.00.

Urząd Miasta w Bytomiu poinformował o wznowieniu bezpośredniej obsługi klientów. Należy jednak zaznaczyć, że ta odbywać się będzie w obowiązującym reżimie sanitarnym, z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Petenci przychodzący do Urzędu Miejskiego (otwarte będą tylko wejścia główne oraz winda) zobowiązani są do zaopatrzenia się w środki ochrony osobistej, tj. maseczki ochronne zasłaniające nos i usta. Po wejściu do budynku przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35 oraz przy windzie każdej osobie zmierzona zostanie temperatura, po czym konieczna będzie dezynfekcja rąk dostępnym płynem do dezynfekcji umieszczonym w dozownikach (dotyczy to zarówno osób w rękawiczkach jednorazowych, jak i bez nich).

Jak czytamy na stronie bytomskiego magistratu, przy wejściu do holu budynku przy ul. Parkowej 2 zostanie umieszczona skrzynka na korespondencję, jako forma szybkiego kontaktu z Urzędem dla tych klientów, którzy nie wymagają bezpośredniej obsługi. Prosimy, aby wszystkie dokumenty składane do skrzynki podawczej były umieszczone w zaklejonej i opisanej kopercie.

Bezpośrednia obsługa zostanie również przywrócona w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczka 22, w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 oraz w Biurze Organizacji Pozarządowych przy pl. Jana III Sobieskiego 3.

W Urzędzie Miejskim wydzielone zostaną tzw. bezpieczne strefy przy obsłudze klientów Wydziału Komunikacji oraz Wydziału Spraw Obywatelskich w formie linii poziomych. Ponadto w pokoju przyjmowana będzie tylko 1 osoba, dlatego też zalecamy najpierw kontakt telefoniczny z ww. wydziałami, aby upewnić się, czy w danym dniu klient zostanie obsłużony i będzie mógł załatwić swoją sprawę.

 

źródło: UM Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content