play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Już otwarte, ale za to z wyższą ceną. Żłobki w Zabrzu

today19 kwietnia 2021

Background

Dzieci, w tym te najmłodsze, pomaszerowały do przedszkoli i żłobków. Rodzice długo się nie cieszyli – dokładnie do momentu, gdy nie dowiedzieli się o podwyżkach.

Młodzi rodzice z Zabrza będą teraz słono płacić za pozostawienie pociechy w miejskim żłobku. Kwota jest o niemal połowę wyższa niż dotychczas.

Więcej za żłobek

Projekt uchwały Prezydent miasta w sprawie podwyższenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku miejskim przegłosowano podczas sesji rady miejskiej. Zamiast dotychczasowych 320 złotych, trzeba będzie zapłacić 460 złotych!

Jako argument podano fakt, że pracownicy i pracownice żłobków miejskich nie otrzymali podwyżek od 2003 roku.

Płatne dodatkowe godziny

Opłata za pobyt dziecka w żłobku wynosi 1,50 zł za każdą rozpoczętą godzinę (do 10 godzin dziennie). Ustalona została także maksymalna opłata dzienna za wyżywienie dziecka objętego opieką w żłobku. Wynosi 8,00 zł za każdy dzień korzystania z posiłków.

Przygotowano zniżki

By nieco ulżyć rodzicom z Zabrza, przygotowano pakiet zniżek. I tak, rodzice lub opiekunowie prawni, których dwoje dzieci równocześnie korzysta z opieki w żłobku ponoszą opłatę w wysokości 1,00 zł za każde dziecko, za każdą godzinę pobytu.
Osoby korzystające z programu „Rodzina na 5+” zgodnie z uchwałą XIV/145/11 Rady Miejskiej z dnia 12 września 2011 r. w sprawie uchwalenia programu „Rodzina na 5+”, nie ponoszą opłaty za pobyt dziecka w żłobku.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content