play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Już ponad 1400 górników zakażonych koronawirusem!

today14 maja 2020

Background

Już ponad 1400 górników zakażonych koronawirusem! To dane prezentowane przez zarządy kopalń i służby sanitarne. Tylko w Polskiej Grupie Górniczej do czwartkowego poranka stwierdzono aż 899 przypadków zachorowań na COVID-19.

Wśród największych ognisk zarażeń koronawirusem podaje się kopalnie należące do Polskiej Grupy Górniczej, Węglokoksu i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. PGG zatrudniająca ponad 40 tysięcy pracowników informuje o 899 zakażeniach, które stwierdzono po pobraniu ponad 9,5 tysiąca próbek do badań. Tylko w KWK ROW Ruch Jankowice potwierdzono 450 przypadków SARS-CoV-2. W KWK Sośnica chorych jest blisko 280 górników, a w kopalni Murcki-Staszic ponad 150.

Dziś rano spółka Węglokoks poinformowała również o ponownych badaniach pracowników kopalni Bobrek w Bytomiu. Co ważne, testom poddani zostaną tylko Ci pracownicy, którzy w poprzednim badaniu uzyskali wynik negatywny. Do środy w KWK Bobrek potwierdzono już ponad 280 chorych górników.

W trudnej sytuacji jest również Jastrzębska Spółka Węglowa, która potwierdziła ponad 230 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w swojej kopalni Pniówek. Zachorowania stwierdzono również w KWK Borynia-Zofiówka (8 osób) oraz w KWK Jastrzębie-Bzie (4 osoby).

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content