play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Już ponad 30 szkół w woj. śląskim pracuje zdalnie!

today1 października 2020

Background

Już ponad 30 szkół w woj. śląskim pracuje zdalnie! Decyzja o nauczaniu zdalnym powinna należeć do dyrektorów szkół – tak twierdzi Związek Nauczycielstwa Polskiego, przekonując żeby do takiej decyzji nie była potrzebna zgoda sanepidu.

Związek zwrócił się już do resortu edukacji z prośbą o zmianę przepisów, argumentując, że większa samodzielność dyrektorów pozwoli na zmniejszenie ryzyka zakażeń w przepełnionych placówkach. W tej chwili do odpowiedniej reakcji dochodzi dopiero, gdy ognisko zakażenia jest już w szkole czy przedszkolu.

Aktualnie na terenie naszego województwa zdalnie pracuje 31 jednostek:

Wszystkie zajęcia zawieszono w 9 jednostkach, czyli w czterech przedszkolach, dwóch szkołach podstawowych, w jednym liceum ogólnokształcącym i w dwóch zespołach szkół. W pozostałych 22 jednostkach zajęcia mają zawieszone tylko niektóre oddziały – tak dzieje się w trzech przedszkolach, dziewięciu szkołach podstawowych, siedmiu szkołach ponadpodstawowych i w trzech zespołach. Są to jednostki, w których zawieszenie zajęć spowodowane było zagrożeniem zakażeniem koronawirusem – mówiła Śląska kurator Oświaty Urszula Bauer.

Jak podaje Śląskie Kuratorium dotąd w naszym regionie okres zawieszenia zajęć trwał od jednego do 16 dni. W większości przypadków oznacza ono zastosowanie modelu hybrydowego, czyli część uczniów uczy się zdalnie a część w sposób stacjonarny.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content