play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kalendarz wyborczy. Ważne terminy dla głosujących

today10 czerwca 2020

Background

Kalendarz wyborczy. Ważne terminy dla głosujących. Już 28 czerwca Polacy pójdą do urn, najpierw jednak warto przyjrzeć się kalendarzowi wyborczemu, który wyznacza kilka ważnych terminów dla wyborców.

28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Wraz z ogłoszeniem tej daty ruszył kalendarz wyborczy. Z punktu widzenia wyborców ważnych jest kilka terminów. I tak na przykład do 16 czerwca można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego:

 

  • cover play_arrow

    Kalendarz wyborczy. Ważne terminy dla głosujących Katarzyna Taras

 

Tłumaczy Katarzyna Jany-Boryczka, naczelnik Wydziału Organizacyjnego w tarnogórskim magistracie. Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego dotyczy również ponownego głosowania w przypadku tak zwanej II tury wyborów. Choć możliwość takiego głosowania  jest, wyborcy w zdecydowanej większości deklarują udział w wyborach na starych zasadach:

 

  • cover play_arrow

    Kalendarz wyborczy. Ważne terminy dla głosujących Katarzyna Taras

 

Przypomnijmy, 19 czerwca upływa termin składanie wniosków w sprawie głosowania przez pełnomocnika, natomiast do 23 czerwca można się dopisać do spisu wyborców. Dodatkowo osoby chcące głosować poza miastem zameldowania mogą pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania do 26 czerwca.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content