play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kalety: W mieście działa pogotowie zakupowe

today25 marca 2020

Background

Kalety: W mieście działa pogotowie zakupowe, którego celem jest pomoc osobom, wymagającym wsparcia w okresie pandemii. Pomoc ta będzie polega na zrobieniu zakupów dla osób starszych, samotnych, pozbawionych opieki i pomocy rodziny oraz niepełnosprawnych, którym udzielenie pomocy jest niezbędne.

Osoby wymagające pomocy powinny zadzwonić pod numery: 34 352 76 43 lub 34 352 76 34 w dniach roboczych, w godzinach pracy Urzędu Miasta. W sprawach nagłych można dzwonić na numer: 608 026 227.  W Trakcie rozmowy zostanie przeprowadzony wywiad na temat sytuacji zdrowotnej i rodzinnej, po którym pracownik socjalny dokona oceny zasadności udzielenia pomocy. Pomoc może zostać udzielona osobom, spełniającym następujące kryteria:

1/ starszych, samotnych, pozbawionych opieki i pomocy rodziny,

2/ osób niepełnosprawnych, samotnych pozbawionych opieki i pomocy rodziny.

Zgodnie z przyjętymi normami sanitarnymi pomoc odbywa się w formie bezkontaktowej, tj. osoba wymagająca pomocy będzie zobowiązana do przygotowania torby wraz z listą zakupów i środkami pieniężnymi na klamce drzwi zewnętrznych mieszkania lub domu (lub w innym miejscu wskazanym przez klienta).

fot. Pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content