play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Kameruńczycy aresztowani za udział w przestępczej grupie. Oszukiwali i prali… pieniądze

today8 czerwca 2020

Background

Katowicki sąd, tymczasowo aresztował – na wniosek Prokuratury Okręgowej – trzech Kameruńczyków w związku z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.


Zarzuty obejmują kwotę 366 tysięcy euro
Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania brudnych pieniędzy. Kwota objęta zarzutami to 366 tysięcy euro. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Jak ustalono zorganizowana grupa, której członkami byli zatrzymani, działała w okresie od stycznia do marca 2020 r. na terenie Polski. Członkowie grupy zakładali – przy wykorzystaniu przerobionych lub utraconych paszportów – rachunki bankowe, na które następnie przelewali pieniądze pochodzące z oszustw popełnianych w Internecie. Kolejno środki pieniężne przekazywane były na dalsze rachunki bankowe, tak aby utrudnić stwierdzenie ich przestępczego pochodzenia.

W śledztwie zabezpieczono już środki pieniężne w kwocie prawie 2,8 mln zł, 558 tys. euro oraz prawie 40 tys. USD. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

źródło/foto: Prokuratura Krajowa

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content