play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Kamil Stoch triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni

today7 stycznia 2021

Background

Kamil Stoch pierwszy, Dawid Kubacki trzeci. Wieczór pełen sportowych emocji zafundowali nam polscy skoczkowie. Tegoroczna edycja Turnieju Czterech Skoczni wyraźnie należała do biało-czerwonych.

To był ich turniej. doskonale pokazali się Polacy na ostatnich zawodach Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen.

Stoch triumfatorem

Stoch wygrał ostatni konkurs imprezy w austriackim Bischofshofen i po raz trzeci zdobył główne trofeum – Złotego Orła nie licząc czeku na 20 tysięcy franków szwajcarskich. Drugi był Niemiec Karl Gaiger a trzeci – ubiegłoroczny triumfator – Dawid Kubacki, któremu w ostatnich zawodach poszło słabiej i do samego końca ważyły się losy jego podium. Ostatecznie o dziesiąte części punktu wyprzedził Norwega Graneruda.

Kadra w świetniej formie

Świetnie spisali się pozostali Polacy, a szczególną uwagę zwrócił na siebie Andrzej Stękała, który równy z równym rywalizował o punkty z najlepszymi i wychodziło mu to bardzo dobrze. Dobrewrażenie zostawił po sobie Piotr Żyła, a nie najgorzej spisali się również Aleksander Zniszczoł, Kamil Murańka i Maciej Kot. A przypomnijmy, że start Polaków w Turnieju przez pewien czas stał pod znakiem zapytania, gdy nieprecyzyjny test na covid dał wynik pozytywny i cała drużyna miała być uziemiona.
W weekend kolejny konkurs w Titee-See-Neustadt.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content