play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kamila Baar na wystawie sklepowej. Nietypowy performacne

today1 czerwca 2021

Background

Znamy ją ze scen teatralnych, ze szklanego i dużego ekranu – teraz pokaże się w witrynie sklepowej. Znana i popularna aktorka Kamila Baar z nietypowym performance w Tychach.

To będzie spektakl o czasach i na czasie. Kamila Baar wystąpi w Tychach w nietypowym performance. Zaprezentuje się w witrynie sklepowej – zwracając tym samym uwagę na ludzkie problemy doby pandemii.

Kooperacja z Teatrem Małym

Baar wystąpi w Tychach a za produkcję przedstawienia – performance odpowiada tamtejszy Teatr Mały. Tym, którzy dziwnym trafem nie kojarzą nazwiska, przypomnijmy – Baar to aktorka znana choćby z filmów „Kamerdyner”, „Vinci” i „Służby specjalne”.
 Nietypowa będzie scena przedstawienia. Aktorka zagra w sklepowej witrynie, oddzielona od widowni grubym, hartowanym szkłem. Za produkcję przedstawienia odpowiada Teatr Mały w Tychach.

Witryna sklepowa sceną

Przedstawienie już 5 czerwca w godz. od 13 do godz. 20 w Gemini Park Tychy – „Zapiski z zamknięcia / sztuka handlu-handel sztuką” z Kamillą Baar w roli głównej.
Twórcy – Kamilla Baar i Paweł Drzewiecki, Dyrektor Teatru Małego w Tychach – podejmą się w nim pierwszej w dobie pandemii próby teatralnej ilustracji zjawiska społecznej izolacji spowodowanej COVID-19. Występując w witrynie sklepowej Kamilla Baar wcieli się w postać aktorki odbywającej kwarantannę.
Miejsce lokalizacji przedstawienia nie jest przypadkowe. Jego akcja rozgrywa się bowiem w galerii handlowej.
Jak zapowiadają pomysłodawcy performance, w trakcie przedstawienia artystycznej rewizji zostanie poddany temat handlu, w tym elementów, które do niego przynależą – ceny i wartości, w tym życia ludzkiego, miłości czy młodości.
Cały performance zostanie zbudowany z sześciu odsłon, prezentowanych w określonych godzinach. Zakończy go natomiast post scriptum. To bazować będzie na utworach z kanonu polskiej i światowej literatury, w tym m.in. „Dziewczynki z zapałkami” Hansa Christiana Andersena, „Sklepów cynamonowych” Bruno Schulza, „Estcher” Stefana Chwina, „Poskromienia złośnicy” Wiliama Szekspira, „Dziwki z OHIO” Hanocha Levina czy „Idioty” Fiodora Dostojewskiego.
ZAPISKI Z ZAMKNIĘCIA / sztuka handlu-handel sztuką
5 czerwca 2021, godz. 13-20, Wstęp wolny
Wydarzenie będzie na żywo transmitowane na kanale YouTube Teatru Małego w określonych godzinach.
źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content