play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Czy w Rybniku powstanie kolejny film?

today20 sierpnia 2020

Background

Kampus Akademicki z Rybnika to najlepsza lokacja filmowa. Czy powstanie tam kolejny film i powtórzy sukces serialu „Diagnoza”, który był plenerem filmowy produkcji TVN-u? Dobiegł końca plebiscyt na najlepszą lokację filmową województwa śląskiego. Przypomnijmy, właściciele, zarządcy i instytucje mogły zgłaszać obiekty i miejsca na terenie województwa śląskiego: zarówno te, które były lub są lokacją filmową, jak i te, które według zgłaszających miały potencjał, aby się nią stać. O plamę pierwszeństwa walczyło pięć miejsc: Miasto Cieszyn, Zespół Szkół Wyższych w Rybniku, Pałac Dietla w Sosnowcu, Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia i katowicki Nikiszowiec. Organizatorem plebiscytu była Instytucja Filmowa Silesia Film. 

Kampus Akademicki z Rybnika to najlepsza lokacja filmowa. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja Plebiscytu wybrała pięć lokacji, na które można było zagłosować. Zwycięska lokacja otrzymała tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2020, w nagrodę zaś przygotowany przez Silesia Film spot promujący zwycięski obiekt emitowany będzie w Kinie Kosmos w Katowicach przed seansami filmowymi.

Głosy zbierano do 18 sierpnia. Do wybory było pięć miejsc, na które można było oddać swój głos: Miasto Cieszyn, Zespół Szkół Wyższych w Rybniku, Pałac Dietla w Sosnowcu, Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia i katowicki Nikiszowiec. Zdecydowaną przewagę, bo aż 40% uzyskał Zespół Szkół Wyższych w Rybniku, a na tegoroczną Śląską Lokację Filmową oddano aż 1231 głosów.

Rybnicki kampus to z produkcyjnego punktu miejsce szalenie różnorodne, zaskakujące zarówno klasyczną architekturą, jak nowoczesnym kompleksem sportowym, zielenią i atmosferycznymi wnętrzami. Wszystko to daje szeroki wachlarz możliwości wielu filmowym ekipom. Miejmy nadzieję, że te produkcyjne walory dostrzegą nie tylko lokalni producenci i że już niedługo będziemy mogli podziwiać rybnicki kampus na wielkim ekranie.

Oto punktacja, jaką uzyskały pozostałe obiekty:

✓ Miasto Cieszyn: 34 % (1063 głosy)
✓ Pałac Dietla: niecałe 18% (549 głosów)
✓ Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia: niecałe 7% (216 głosów)
✓ Nikiszowiec: niecałe 2% (47 głosów)

 

źródło: Silesia Film

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content