play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kapelusz pozostanie… kapeluszem. Kultowa hala w Parku Śląskim doczeka się remontu

today28 sierpnia 2020

Background

Po wielu latach posuchy – rusza gruntowana modernizacja hali Kapelusz w Parku Śląskim. Obiekt zachowa swój kształt i funkcje. Zyska nowe instalacje i wyposażenie.

Obiekt jest jedną z wizytówek Parku Śląskiego i od dawna niszczeje, bo remont wyjątkowej konstrukcji wymaga specjalnego podejścia.

Jak poinformowała Dagmara Piskorz, rzecznik prasowy Parku Śląskiego, właśnie podpisano umowę na przygotowanie projektu urbanistyczno-architektonicznego. Jak kapelusz będzie wyglądał po remoncie? Tego dowiemy się prawdopodobnie w lutym. Na prace zarezerwowanych jest na razie 20 mln zł z europejskiego programu Jessica.

Po opracowaniu projektu przyjdzie czas na dokumentację i rozpoczęcie robót, więc na „nowy” Kapelusz trzeba do 2022 r. Hala po remoncie nadal będzie pełnić rolę konferencyjno-wystawienniczą z możliwością organizowania np. koncertów. Obiekt jest pod opieką konserwatorską, więc wszelkie działania trzeba konsultować. Zyska nowoczesny system ogrzewania, ocieplenia, wentylacji i rekuperacji (odzysku ciepła).

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content