play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kąpielisko Leśne w Zabrzu czynne w sezonie jesienno-zimowym

today19 sierpnia 2021

Background

W tym roku Kąpielisko Leśne w Zabrzu czynne będzie nawet zimą. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma pomysł na ożywienie tego terenu poza sezonem wakacyjnym. Wraz z liderem rynku iluminaci i dekoracji w Polsce, stworzy Park Miliona Świateł w którym zamieszka Królowa Śniegu.

Jeszcze orzeźwia i chłodzi odwiedzających. W listopadzie będzie ogrzewać blaskiem miliona świateł. Kąpielisko Leśne w Zabrzu przejdzie metamorfozę.

-Można by skoncentrować się na samym udostępnieniu niecek basenowych w okresie letnim. Jednak chcemy ożywić teren, który od listopada do lutego odwiedza jedynie wiatr – mówi Zdzisław Trzepizur, prezes Zarządu MOSiR w Zabrzu.

Unikalny spektakl świetlno – muzyczny będzie jedyną tego typu atrakcją w województwie śląskim. Dziś w zabrzańskim magistracie podpisano umowę z wykonawcą projektu.

-Gigantyczna instalacja świetlno-muzyczna Kryształowa Komnata – 30 metrów średnicy, 10 metrów wysokości, kilkaset tysięcy punktów świetlnych sterowanych. To chyba największa tego typu realizacja w tej chwili w Europie. Mnóstwo zabawy dla dzieci i rodziców. Górka lodowa, świetlna karuzela, postać Królowej Śniegu, krzywe zwierciadło, świecące zwierzęta, no i piękna iluminacja na terenie samej niecki basenowej – taki świat świetny na wodzie.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekać będą na odwiedzających potwierdza nam Grzegorz Podogrocki, prezes zarządu firmy Multidekor. Tej samej, która od lat tworzy między innymi w warszawskim Wilanowie Królewski Ogród Światła.

 

 

Zgodnie z podpisaną dziś umową – Park Miliona Świateł na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu, będzie otwarty przez trzy najbliższe sezony jesienno-zimowe.

Wizualizacje: Multidekor

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content